Проект було реалізовано Благодійним Фондом Інтелектуальна перспектива за участі експертів Центру соціальних експертиз Інституту соціології НАНУ за фінансвої підтримки Європейського Союзу, в рамках Програми Східного Партнерства “Культура”.
Термін реалізації: листопад 2011 – березень 2015
Менеджер Проекту: Марина Садова
Проект був спрямований на посилення культурного сектору України та Білорусі шляхом актуалізації та розвитку культурної спадщини Поліського регіону.
Партнери:
– Державний науковий центр захисту культурної спадщини від техногенних катастроф (Україна),
– ГО «Фонд імені Льва Сапєгі» (Білорусія)
– Український центр культурних досліджень при Міністерстві культури України
За три роки реалізації Проект сприяв:
– посиленню міжрегіональних зв’язків України та Білорусі з метою актуалізації та розвитку культурної спадщини поліського регіону;
– залученню громадських, приватних організацій, владних структур, ЗМІ до управління культурними процесами та розвитку культурного сектора України та Білорусі;
– поширенню знання та культурних ініціатив стосовно культурної спадщини Полісся та покращенню доступу різних груп населення, зокрема, корінних мешканців Поліського регіону, до культури цього регіону.
Проект складався із таких основних компонентів:
І. Дослідження сучасного стану культури Поліського регіону: комплексне соціологічне дослідження; комплексні наукові етнографічні експедиції; комплексні археологічні дослідження.
ІІ. Залучення представників громадськості, третього сектору та влади до проблем у сфері культури Поліського регіону: міжнародні конференції, прес-конференції, громадські слухання, тренінги.
ІІІ. Популяризація культурної спадщини Поліського регіону: пересувні виставки, видання етнографічних матеріалів, видання та демонстрація фільму, видання туристичної брошури.
IV. Ремонт приміщень у м. Києві та м. Чорнобилі для подальшого створення постійно діючою виставки-експозиції культурної спадщини поліщуків, та створення фондосховищ із належними умовами зберігання предметів культурної спадщини.