Проект виконується Благодійним Фондом Інтелектуальна перспектива за участі експертів Центру соціальних експертиз Інституту соціології НАНУ за фінансвої підтримки Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ)
Термін реалізації: вересень 2014 – червень 2015
Метою проекту є покращення обізнаності й практик комунікації з питань РЗЗМД серед населення репродуктивного віку, батьків і опікунів дітей до 3 років.
Комунікації щодо зміцнення здоров’я та пропаганди здоров’я, визнаються як найважливіший елемент будь-якої успішної соціальної програми з питань охорони здоров’я. Комунікація щодо зміцнення здоров’я та пропаганди здоров’я може привести до змін як у поведінці індивідуума, так і суспільства загалом. Стійкі зміни в загальній поведінці по відношенню до охорони здоров’я можуть відбуватися тільки в сприятливому середовищі, включаючи компоненти, що стосуються можливостей, медичних послуг, технологій та змін норм і політики.
Соціально-культурні чинники, індивідуальне і суспільне сприйняття та практики відіграють важливу роль у сфері РЗЗМД. Проведені дослідження надають актуальні приклади поведінки; сподівання; соціальні концепції для певних видів практик; інформаційні та комунікаційні канали; потенційні мотиви та інші аспекти, необхідні для планування змін поведінки.
Проект реалізується в 4 областях України: Івано-Франківська, Житомирська, Львівська та Одеська.
Цілі проекту:
F Зміцнити можливості менеджерів охорони здоров’я на національному рівні та у чотирьох регіонах проекту з питань стратегічних комунікацій по темі РЗЗМД.
F Залучити національну групу з питань охорони здоров’я та регіональні команди до розробки та імплементації інтервенцій щодо зміни поведінки населення щодо питань РЗЗМД.
F Розвивати можливості неурядових організацій щодо питань стратегічних і поведінкових змін комунікацій у чотирьох регіонах проекту.
На сьогодні в рамках проекту проведено наступну діяльність: