Проект виконано Центром соціальних експертиз ІС НАНУ у співпраці із експертами Благодійного фонду “Інтелектуальна перспектива” назамовлення МБФ “Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні”
Час проведення: листопад 2004р. – квітень 2005р.
Визначення проблеми.
Засоби масової інформації – один із соціальних інститутів, що спричиняє вплив на індивіда та певною мірою сприяє засвоєнню широкого спектра соціальних норм та формуванню ціннісних орієнтацій. Тому саме так званій четвертій владі – ЗМІ відводиться неабияке місце у поширенні знання, створення образу та формування сприйняття щодо проблеми ВІЛ/СНІДу. Окрім того, мас-медіа часто є основним джерелом отримання інформації.
На нашу думку запропонований конкурс допоможе активніше привертати увагу журналістів до проблем ВІЛ/СНІДу і в такий спосіб займатися просвітництвом. Окрім того, ми вважаємо, що всі матеріали, які подаватимуться на конкурс, повинні носити позитивний характер, базуватися на принципі гуманізму, містити приклади або пропозиції дій, заходів, рішень, реалізація яких може призвести до поліпшення ситуації в країні в цілому, або ж в конкретному регіоні, місті або поселенні.
Опис цільової групи проекту
Основну цільову групу складають журналісти та дописувачі – представники електронних та друкованих ЗМІ, які опублікували статті, інтерв’ю, репортажі, нариси та інші журналістські матеріали щодо ВІЛ/СНІДу за період зазначений у положенні про Конкурс.
Основна цільова аудиторія представлена журналістами та дописувачами з центральних та регіональних ЗМІ, співробітниками обласних відділень Національної спілки журналістів України, НДО що опікуються проблемами боротьби із ВІЛ/СНІДом та прес-службами Обласних держадміністрацій, Центрів здоров’я – загалом приблизно 1000 адрес.
Основна цільова група – це приблизно (оскільки ми на даному етапі не можемо точно знати скільки буде бажаючих взяти участь у Конкурсі) 250 потенційних конкурсантів.
Переможці визначатимуться в 3 номінаціях:
Таким чином буде нагороджено 9 осіб.
Цілі, завдання та підходи до вирішення поставлених проблем
Даний Проект впроваджено із метою стимулювання творчої активності серед друкованих та електронних ЗМІ, журналістів та дописувачів у висвітленні ВІЛ\СНІД тематики та забезпеченні більш повного, систематичного відображення в засобах масової інформації питань пов’язаних із дискримінацією та стигматизацією ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД.
Головною метою при виконанні проекту Фонд вважає загострення уваги представників ЗМІ та громадськості на подоланні упередженого ставлення до проблеми ВІЛ/СНІДу, а також побудову та сприяння у засвоєнні індивідами адекватних та безпечних в плані ураження ВІЛ моделей поведінки.
Даний проект сприятиме покращанню співпраці державних та недержавних організацій, а також ЗМІ в сфері профілактики ВІЛ/СНІДу в Україні. Увага державних та недержавних організацій, яку ми привернемо в ході Конкурсу, спонукатиме журналістів до того, щоб глибше подивитись на проблеми пов’язані і з ВІЛ/СНІДом.
Збірка, яку буде опубліковано по результатам Конкурсу, міститиме базу даних ЗМІ, відділень спілки журналістів, прес-служб Обласних держадміністрацій, організацій які опікуються проблемами боротьби із ВІЛ/СНІДом і стане у нагоді не тільки журналістам, а й іншим організаціям, які працюють в сфері боротьби із ВІЛ/СНІДом.
Досвід отриманий в ході цього Проекту буде поширюватись на наступні Конкурси, Фонд планує почати подальший пошук підтримки у проведенні подібного Конкурсу щороку.