Контактні телефони:

  • (044) 255 75 41 
  • (044) 253 14 01
Центр соціальних експертиз

Оцінка впливу Проекту „Розвиток потенціалу найбідніших громад” (за підтримки Українського Фонду Соціальних Інвестицій (2009)

Проект впроваджується Українським фондом соціальних інвестицій(УФСІ), що був створений для виконання спільного проекту Світового банку та Уряду України.

У рамках цього проекту по всій території України було відремонтовано понад 700 соціально важливих об’єктів: школи, дитячі садки, амбулаторії, дороги, водогони, клуби. 90% вартості проектів оплачував УФСІ, 10% – внесок місцевих громад.

У 2006-2009 рр. УФСІ реалізовував проект за рахунок гранту Уряду Японії. В рамках його  проводились тренінги, спрямовані на розвиток місцевих громад. Серед тем навчання були: лідерство в громаді, проект розвитку населеного пункту, залучення ресурсів, розробка та підготовка бізнес-проектів, розвиток малого підприємництва в сільських громадах, методи лобіювання та представництва інтересів громади, розвиток сільського господарства та відновлення сільських територій.

Мета

Метою завдання є проведення оцінки впливу Проекту на розвиток потенціалу місцевих громад та місцевих органів влади шляхом вимірювання досягнення цілей проекту.

Очікується, що оцінка впливу заходів буде здіснюватися у трьох основних напрямках: 1) соціально-економічний вплив Проекту на громаду; 2) вплив на соціальний капітал і динаміку громад; та 3) вплив на існуючі структури та громадський сектор управління.

Обсяг дослідження

Оцінка впливу впровадження Проекту буде виконуватися шляхом виміряння наступних індикаторів:

А. Кількість громад, які розпочали ініціативи з визначення потреб розвитку, що базувалися на матеріалах та порадах, наданих на тренінгу.

Б. Кількість ініціатив, розпочатих  взагалі, що відносяться до специфічних питань, що містилися в тренінгової програмі, у тому числі:

–          Ініціативи, що розпочаті в результаті співпраці з соціальними партнерами (громада – місцева влада – бізнес);

–          Ініціативи, що націлені на залучення громадян в місцевий розвиток та/або участі у бюджетному процесі (т.з. громадські слухання, оцінка визначення бенефіціарів тощо);

–          Ініціативи, що пов’язані з наданням соціальних послуг членам громади;

–          Ініціативи. що пов’язані з покращенням навколишнього середовища та/або зменшенням екологічних ризиків на території громади (включаючи діяльність енергозбереження/ефективності та відновлення енергії).

В. Кількість нових структур, що створені для підтримки самоорганізації членів громади, включаючи громадські організації, асоціації користувачів, бізнес-клуби, тощо.

Г. Збільшення бізнесу, що розпочатий членами громади: нові зареєстровані підприємці/підприємства, ініціативи з розвитку туризму, кооперативи, кредитні спілки.

Д. Кількість документів, розроблених/схвалених місцевою владою для встановлення/зміцнення соціального партнерства в громаді, визначення місцевих потреб у розвитку, залучення громадян до процесу прийняття управлінських рішень.

Е.    Збільшення (у відсотках) участі членів громади у розвитку громади.

Ж. Відсоток респондентів в інституаційних опитуваннях, які заявили, що потенціал інституції (організації) щодо управління пріоритетами громади з потреб розвитку збільшився завдяки тренінгу (та виконання мікропроекту).

З. Відсоток респондентів, які визнали задоволеність місцевою владою щодо визначення пріоритетів потреб розвитку (у т. ч. покращенням надання базових послуг), збільшився.

І.  Відсоток респондентів, які виявили задоволеність соціально-економічним розвитком громади.

К. Відсоток респондентів, які визнали збільшення довіри до сільської ради.