Контактні телефони:

  • (044) 255 75 41 
  • (044) 253 14 01
Центр соціальних експертиз

Підвищення потенціалу Центрів здоров’я МОЗ щодо проведення інформаційної кампанії з подолання йододефіцитних захворювань серед жінок репродуктивного віку

Виконано Центром соціальних експертиз ІС НАНУ на замовлення ЮНІСЕФ

Термін реалізації: квітень – грудень 2005р.


АНАЛІЗ СИТУАЦІЇ : 
Йододефіцитні захворювання за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) відносяться до числа найбільш розповсюджених неінфекційних захворювань людини.
Найбільш розповсюдженим методом профілактики йододефіцитних захворювань є вживання йодованої солі. Добова потреба в йоді варіюється від 50 – 80 мкг на добу у немовлят до 230 – 260 мкг у вагітних жінок.
Останні соціологічні дослідження проведені в Україні виявили низький рівень поінформованості  вагітних жінок, щодо методів профілактики ЙДЗ, що безумовно має негативний вплив на розвиток нації. Так, основна причина, що стримує вживання йодованої солі вагітними жінками, має інформаційний характер, перед усе це відсутність знань про користь, яку приносить даний продукт. Серед авторитетних джерел вагітні жінки, безумовно, називають лікарів, у яких вони спостерігаються.
Отже, для вирішення проблем з профілактикою ЙДЗ, слід вести активну пропагандистську діяльність серед груп ризику. Наш проект орієнтован на підвищення рівня поінформованості вагітних жінок окремих регіонів України щодо ЙДЗ, шляхом навчання медичного персоналу центрів здоров’я та управлінь Міністерства охорони здоров’я різних рівнів ефективним способам комунікації по висвітленню інформації про: ведення здорового способу життя, правильне раціональне харчування, обов’язковому уживанні до їжі йодованої солі.

ЦІЛІ ПРОЕКТУ:
Забезпечення підвищення рівня інформованості вагітних та жінок репродуктивного віку щодо захворювань, які викликані дефіцитом йоду в організмі, шляхом навчання медичного персоналу Центрів здоров’я МОЗ та Управлінь охорони здоров’я обласних та міських державних адміністрацій ефективним способам комунікації з громадськістю.
Розробити моделі інформаційної кампанії та виробити інформаційні стереотипи та навички використання комунікативних технологій у медичного персоналу Центрів здоров’я МОЗ та Управлінь охорони здоров’я обласних та міських державних адміністрацій.

СТРАТЕГІЯ:
1. Розробити тренінг семінару по навчанню медичного персоналу Центрів здоров’я МОЗ та Управлінь охорони здоров’я обласних та міських державних адміністрацій ефективним способам комунікації
2. Організувати навчання медичного персоналу Центрів здоров’я МОЗ та Управлінь охорони здоров’я обласних та міських державних адміністрацій  основним заходам інформаційної кампанії з подолання йододефіцитних захворювань, навчити їх розробці концепцій та інформаційних матеріалів, підготовці публічних виступів, організації та проведенню прес-конференції, написанню прес-релізів тощо
3. Підтримати WEB – сторінку www.pr-center.org.ua, що була розроблена в рамках попереднього проекту. Це дозволить здійснювати прямі консультації медичного персоналу[u2]  Центрів здоров’я щодо застосування ефективних способів комунікації. Окрім цього, цей захід дозволить залучити до реалізації основної цілі проекту представників інших регіонів України, які не були охоплені проектом.

МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ ПРОЕКТУ:
В Україні природні йододефіцитні зони розташовані в основному у західному регіоні. Також існують райони з різною йодною недостатністю та такі, що найбільше постраждали від аварії на ЧАЕС, переважно це північні області. Для повної репрезентації всіх можливих йододефіцитних варіантів від найменш забезпечених до благополучних у цьому питання, ми пропонуємо реалізовувати проект у наступних містах Львів, Суми, Євпаторія.
Дати проведення семінарів:
Суми – 11 – 12 червня 2004 рік
Львів – 18 – 19 червня 2004 рік
Євпаторія (Севастополь) – 3-4 вересня 2004  рік