Контактні телефони:

  • (044) 255 75 41 
  • (044) 253 14 01
Центр соціальних експертиз

Проект «Опитування мігрантів, що повернулися з Греції в Україну в період з травня 2008р. до січня 2010р.»

Проект виконаний Центром соціальних експертиз ІС НАНУ на замовлення Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна»

Період реалізації проекту: з лютого по квітень 2010 р.

Менеджер проекту – Олеся Трофименко.

Мета дослідження:

Вивчення міграційних процесів з України з метою працевлаштування в умовах економічної кризи, нових тенденцій і випадків порушення прав українських мігрантів на прикладі трудової міграції з України в Грецію.

Завдання дослідження:

  1. Дослідити причини, які могли вплинути на рішення мігрантів повернутися до України: економічні, соціальні, психологічні та ін.
  2. Дослідити, яким чином впливає криза на українських заробітчан, що повернулися із-за кордону (послугувала причиною повернення в Україну, або ж навпаки, стимулює для повторного виїзду закордон).
  3. Дослідити ризики потрапляння трудових мігрантів в умови експлуатації і торгівлі людьми під впливом економічної кризи.
  4. Дослідити реінтеграційну модель тих, хто повертається в Україну: самопочуття мігрантів, ситуацію пошуку ними роботи в Україні, моделі їхньої інтеграції в сім’ю, соціальне оточення, здоров’я мігрантів та інші проблеми реінтеграції.
  5. Виявити сфери вкладу мігрантами, що повертаються, своїх грошей в Україні, а також розміри та шляхи їхніх витрат, заощаджень.
  6. Дослідити готовність українців до пошуку роботи за кордоном в умовах економічної кризи.
  7. Дослідити, наскільки в ситуації економічної кризи зростає вірогідність торгівлі людьми з метою трудової експлуатації.
  8. Дослідити плани українських мігрантів, що повернулися з Греції, на майбутнє (бажання виїхати на заробітки за кордон, навпаки, бажання залишатися та розвиватися в Україні).

Метод відбору респондентів – снігова куля.

Метод дослідження – інтерв’ю.

Географія проведення опитування: Київ, Донецьк, Львів, Чернівці.

Загальний обсяг вибірки – 40.

Цільова група – особи, які мали досвід працевлаштування в Греції, і які повернулися в Україну, в період з 1 травня 2008 року до кінця 2009 року.