Контактні телефони:

  • (044) 255 75 41 
  • (044) 253 14 01
Центр соціальних експертиз

Дослідження затрат пацієнтів, пов’язаних з діагностикою ТБ та ВІЛ на рівні системи охорони здоров’я

Менеджер проекту: Чепурко Г.

Замовник: Державна установа «Центр громадського здоров’я» Міністерства охорони здоров’я України

Термін реалізації: липень 2021 – травень 2022

Мета дослідження: визначити обсяги та основні фактори витрат на лікування та інші пов’язані послуги, серед людей, які хворіють на туберкульоз та серед людей, які живуть з ВІЛ.

Дизайн дослідження комбінований, базується на поєднаному використанні кабінетного  аналізу та кількісних методів дослідження, і роботи як із первинною, так і вторинною інформацією.

Методи дослідження. Для вирішення поставлених завдань дослідження будуть застосовані наступні методи: статистичні – для обґрунтування вибіркових процедур та аналізу загальної ситуації щодо захворювань на ТБ та ВІЛ/СНІД в Україні; соціологічні – для визначення обсягів та основних факторів витрат на лікування та інші пов’язані послуги, серед людей, які хворіють на туберкульоз та серед людей, які живуть з ВІЛ; аналіз документів – для отримання об’єктивних показників з медичних карток пацієнтів, аналіз законодавчих актів, що регулюють витрати пацієнтів на рівні системи охорони здоров’я в Україні, в тому числі витрати пацієнтів, пов’язані з діагностикою ТБ та ВІЛ; вторинний аналіз соціологічної інформації – наявних публікацій та звітів досліджень щодо витрат пацієнтів на рівні системи охорони здоров’я в Україні.

Географія дослідження: Дослідження охоплює 7 областей з найвищими показниками захворювання на ТБ та ВІЛ серед населення, станом на 01.07.2021рік в п’яти регіонах України:  Північ, Південь, Схід, Захід та Центр України

В межах дослідження буде опитано 1200 респондентів:

  • люди, які живуть з ВІЛ (ЛЖВ) або батьки/опікуни клієнтів центрів СНІДу – 600 осіб;
  • люди, які хворіють на ТБ або батьки/опікуни пацієнтів протитуберкульозних диспансерів – 600 осіб.

Опитування буде проводитися методом особистих інтерв’ю (face-to-face) з використанням планшетів (CAPI, computer-assisted personal interviews) або телефонне інтерв’ю. Також можуть бути застосовані онлайн інтерв’ю у зумі чи скайпі. Респонденти будуть обиратися серед пацієнтів ЗОЗ і регіональних ЦГЗ за підтримки медичних працівників та відповідно до встановлених квот. 

 

За результатами дослідження буде підготовлено аналітичний звіт.