Контактні телефони:

  • (044) 255 75 41 
  • (044) 253 14 01
Центр соціальних експертиз

«Оцінка чисельності групи трансгендерів в Україні»

Дослідження реалізує ДП «Центр соціальних експертиз ім. Ю.Саєнка» на замовлення ДУ «Центр громадського здоров’я» МОЗ України.

Менеджер проекту: Трофименко О.В.

Строки реалізації: 09.2018 – 10.2020

Мета дослідження: провести оцінку на національному та регіональному рівнях чисельності групи трансгендерів в Україні.

Завдання дослідження:

  • Застосувати показники біоповедінкового дослідження серед трансгендерів в Україні, для визначення коефіцієнтів, що дозволять розрахувати оціночний розмір групи трансгендерів в Україні.
  • Організувати збір статистичної та іншої релевантної інформації, що буде використано для розрахунку чисельності групи трансгендерів у регіонах та на національному рівні.
  • Здійснити розрахунок оціночної чисельності групи трансгендерів на регіональному та національному рівнях.
  • Узгодити розраховані оцінки з регіональними радами з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу та з Міжвідомчою робочою групою з питань моніторингу й оцінки ефективності виконання програмних заходів з протидії ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та інших соціально-небезпечних захворювань.

Методи дослідження: статистичні, якісні.

Планується проведення кабінетного дослідження для збору даних та їх вторинного аналізу (з використанням, у тому числі, методу аналізу соціальних мереж), а також проведення глибинних інтерв’ю з експертами та ключовими інформантами (представниками НУО, що працюють з групою трансгендерів).

Географія дослідження: 25 обласних центрів (за виключенням Луганська, Донецька та АР Крим)

 

13 жовтня 2020 року відбулося представлення результатів проекту для фахівців національного рівня, представників ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», регіональних координаторів досліджень, зацікавлених партнерів.

05 листопада 2020 року менеджер проекту Олеся Трофименко спільно із експертом  проекту Максимом Касянчуком представили результати дослідження на XIII Національній ЛГБТІ-конференції «Час обмежень. Епоха можливостей».

За результатами дослідження підготовлено аналітичний звіт.

Звіт_укр Звіт_англ