Контактні телефони:

  • (044) 255 75 41 
  • (044) 253 14 01
Центр соціальних експертиз

Проект «Стосунки українського суспільства до проблем і перспектив євроатлантичної інтеграції» на замовлення Держкомтелерадіо

Термін реалізації проекту: серпня -грудень 2008 року

I. Здійснюються два моніторингових загальнонаціональних соціологічних дослідження

А. На основі отриманих даних створена система показників, що відображає характер ставлення різних верств населення України, соціально професійних груп , до євроатлантичної інтеграції протягом певного часового відрізку, і відповідні рекомендації.

B. Здійснено підготовку та проведення двох моніторингових соціологічних досліджень із національної вибіркою, оброблені та проаналізовані дані, отримані за результатами досліджень.

За результатами проведеного аналізу надані коментарі та пропозиції. Результати досліджень нададуть відповіді на питання про:

  • характер ставлення населення країни в цілому та окремих її регіонів (Захід, Центр, Схід, Південь, Північ, м. Київ) до питань співпраці України з НАТО та євроатлантичної інтеграції;
  • характері ставлення населення до євроатлантичної інтеграції залежно від регіону проживання, віку, статі, освітнього рівня, місця в соціальній структурі, рівню доходу, типу поселення;
  • прогноз перспектив зміни обізнаності;
  • аналіз динаміки обізнаності та стану громадської думки щодо перспектив євроатлантичної інтеграції.

C. Моніторингові соціологічні дослідження охоплюють усі регіони України з урахуванням статистичних і демографічних характеристик і становлять не менше 1800 респондентів. Реалізована вибіркова сукупність репрезентативною щодо генеральної сукупності (населення України віком від 18 років і старше) із такими соціально демографічними ознаками як : стать , вік , місце проживання, рівень освіти.

Метод збору інформації: формалізовано групове інтерв’ю за стандартною анкетою за місцем проживання респондента.

II. Здійснюється моніторинг та відповідний аналіз загальнодержавних і регіональних засобів масової інформації щодо висвітлення питань євроатлантичної інтеграції.

Аналітичний звіт про проведене дослідження освітить: основні результати контент- аналізу в формі аналітичної записки, розгорнуть аналіз частоти повідомлень, характеру інформації ( позитивна , нейтральна , негативна ), напрямки на певну аудиторію.

Отримані дані дадуть можливість отримати максимально повну картину характеру інформаційного наповнення питань євроатлантичної інтеграції у національних і регіональних ЗМІ.