Контактні телефони:

  • (044) 255 75 41 
  • (044) 253 14 01
Центр соціальних експертиз

Завершено польовий етап «Дослідження з метою встановлення базового ставлення співвласників багатоквартирних будинків до питань власності та енергоефективності у багатоквартирних будинках – 2019»

Польовий етап дослідження було проведено в період з 23 лютого до 16 березня 2019 року.

Метод опитування – опитування на планшеті по структурованій анкеті у домогосподарстві респондента.

Загальна запланована вибіркова сукупність – 2400 осіб, загальна реалізована вибіркова сукупність – 2418 осіб. Запланована вибіркова сукупність реалізована у повній мірі, незважаючи на деякі окремі складності, з якими стикалися в процесі реалізації дослідження.

Для здійснення емпіричної частини проекту була підготовлена та реалізована вибіркова сукупність, яка репрезентує доросле населення України за статтю, віком, типом поселення й регіонами.

Опитування проведено в кожній області України, крім території АР Крим і частини Донецької та Луганської областей, які тимчасово не знаходяться під контролем української влади. 

Загальні підсумки

            Більшість з тих респондентів, хто прийняв участь у дослідженні, проявили достатньо позитивне і доброзичливе ставлення до опитування, хоча за враженнями інтерв’юерів зафіксований низький рівень обізнаності щодо прав та обов’язків співвласників багатоквартирних будинків серед респондентів.

Загальні враження позитивні, що ще раз доводить актуальність теми підвищення рівня енергоефективності для населення України в умов підвищення комунальних тарифів.

               В цілому інтерв’юери з усіх міст учасників проекту відмічали, що тема опитування актуальна та сприяла більш легшому встановленню контакту з респондентом. Перерваних інтерв’ю не було.              

Враження інтерв’юерів щодо сприйняття тематики опитування та відношення до заходів підвищення енергоефективності багатоквартирних будинків респондентами наступні:

  1. Нестача коштів та низький рівень доходів громадян суттєво знижують готовність впроваджувати заходи щодо підвищення енергоефективності на рівні багатоквартирного будинку
  2. Недовіра до влади негативно впливає на бажання приймати участь навіть у існуючих програмах та ініціативах, направлених на підвищення енергоефективності  
  3. Переважна більшість опитаних з насторогою відносяться до кредитів, навіть з пайовою участю другої сторони (держави, організації)
  4. Низький рівень поінформованості щодо існуючих можливостей, ініціатив та доступних заходів підвищення енергоефективності
  5. Низький рівень активності та готовності приймати участь у спільних заходах, який обумовлено нестачею часу та великим робочим навантаженням
  6. Після хвилі створення ОСМД, відмічали респонденти, ЖЕКі покращили свою роботу, скоріше за все «вони бояться, що їх розформують зовсім»
  7. Респондентам до 30 років тема утримання свого багатоквартирного будинку скоріше не цікава
  8. Велика кількість орендарів квартир у великих містах, що негативно впливає на готовність впроваджувати заходи підвищення енергоефективності на рівні багатоквартирного будинку (та, навіть, на рівні квартири)