Контактні телефони:

  • (044) 255 75 41 
  • (044) 253 14 01
Центр соціальних експертиз

«Опитування в Україні з метою встановлення базового ставлення співвласників багатоквартирних будинків до питань власності та енергоефективності у багатоквартирних будинках»

Замовник: Міжнародна Фінансова Корпорація (Група Світового Банку)

Виконавець: Центр соціальних експертиз ім.Юрія Саєнка ІС НАНУ

Менеджер: Сапелкин Ю.В.

Строки виконання:  лютий 2019- травень 2019 рр.

Мета проекту: соціологічний аналіз ставлення домовласників багатоквартирних будинків до їх спільної власності, прийняття рішень щодо робіт у квартирах/будинку, а також використання фінансових інструментів (державні, місцеві програми та банківське кредитування) для модернізації енергоефективності.

Завдання дослідження:

  1. Аналіз розуміння реформи житлового сектора власниками квартир, які мешкають у багатоповерхових будинках
  2. Вивчення ставлення до модернізаційних ініціатив з метою підвищення енергоефективності
  3. Аналіз рівня поінформованості власників квартир у багатоповерхових будинках щодо фінансових механізмів (інструментів) для фінансування модернізації багатоквартирних будинків
  4. Визначення найбільш ефективних інформаційних каналів для надання інформації власникам квартир щодо юридичних, фінансових та технічних питань модернізації

У рамках завдання дослідження буде уточнено:

  1. Розуміння реформи житлового сектора: чи власники квартир розуміють свої обов’язки щодо спільних приміщень багатоквартирного житлового будинку? Чи приймались спільні рішення з іншими співвласниками в минулому? Хто приймає рішення щодо модернізації / утримання багатоквартирного будинку в домашньому господарстві?
  2. Модернізація енергоефективності: чи власники квартир розуміють технічний стан їх багатоквартирних будинків? Чи були здійснені будь-які модернізаційні ініціативи в їх багатоквартирному житлі? Чи власники квартир розуміють потенціал заощадження від рівня модернізації будинку по відношенню до рівня модернізації квартир?
  3. Фінансові механізми. Чи знають власники квартир про доступні фінансові інструменти (державне, міське та банківське кредитування) для фінансування модернізації багатоквартирних будинків? Чи власники квартир брали участь у будь-яких державних, муніципальних та інших програмах з енергоефективної модернізації своїх будинків? Чи власники квартир здійснили фінансові заощадження від модернізації зусиль багатоповерхових будинків?
  4. Інформаційні канали: які канали були найбільш ефективними у наданні інформації власникам квартир щодо юридичних, фінансових та технічних питань модернізації?

Методологія побудови вибіркової сукупності

Тип вибірки. Вибірка є пропорційно стратифікованою за областями України та типами  населених пунктів в кожній області України. За типом побудови вибірка є триступеневою, комбінованою —  випадковою на щаблі відбору населених пунктів і початкових адрес для маршрутів опитування і квотна (квотами є стать і вік респондентів) із скринінгом для відбору власників / співвласників квартир на щаблі відбору респондентів у домогосподарствах.

Обсяг вибіркової сукупності: 2400 респондентів, які репрезентують доросле населення України (віком 18-70 років) за статтю, віком, типом поселення й регіонами.